• CzyTomania

• Pozycje książkowe, które mają wprowadzi dzieci w świat samodzielnej umiejętności czytania, powinny być zupełnie inne niż te, które czytają dzieciom dorośli choćby podczas rytuału wieczornego czytania.

Sukcesem dla dziecka  jest pierwsza samodzielnie przeczytana książka, dlatego musi to być pozycja z prostszym tekstem, napisana dużą czcionką, której objętość nie przekracza możliwości dziecka. A co najważniejsze tematyka powinna nawiązywać do zainteresowań młodego czytelnika.  Wszystkie  te zalety ma  seria „Czytam sobie”, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Dużą frajdą są  kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawiać dzieci do czytania i pomagać im w nauce samodzielnego czytania.

Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

Książkowe łasuchy polecają: