• Święto Niepodległości

• Z okazji Święta Niepodległości delegacja uczniów i nauczycieli złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod Pomnikiem Katyńskim.

10 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili Święto Niepodległości odśpiewaniem hymnu w klasach dokładnie o godz. 11.11. Uczniowie wzięli także udział w zadaniach utrwalających wiedzę historyczną o odzyskaniu niepodległości – wiadomości wielu z nich okazały się warte milion! Każda klasa wykonała też godło Polski – wypełniając szablon właściwymi kolorami i dowolną techniką.
            Niespodzianką na uczniów i pracowników szkoły był muzyczny akcent – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kuba Grela, uczeń klasy VIb, przygrywając na akordeonie, sprawdził naszą wiedzę z pieśni patriotycznych i rozśpiewał całą szkołę.

• Warsztaty malarsko-rysunkowe „Z nosem w sztaludze”

• Dzięki inicjatywie Rady Rodziców we wrześniu uczniowie z klas piątych wzięli udział w warsztatach plastycznych, które odbyły się w Galerii „Kamienny Kwiatek” w Nawojowej Górze. Zajęcia prowadziła Pani Dagmara Kwiatek – artystka malarka, właścicielka galerii. Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z czterema technikami plastycznymi oraz przygotowali prace przedstawiające zabytki powiatu krakowskiego. 17 października miała miejsce wystawa prac tworzonych podczas warsztatów, najciekawsze dzieła młodych artystów zostały nagrodzone.

Osoby nagrodzone:
            Szymon Kiełtyka
            Ewelina Kłeczek
            Julia Płonka
            Wojciech Słyk

Dziękujemy Radzie Rodziców za możliwość uczestniczenia w warsztatach

• Uwaga!!!

• PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZĄ INFORMACJĄ DOTYCZĄCĄ KORZYSTANIA Z OBIADÓW

W ROKU SZKOLNYM 2021/2022.

STOŁÓWKA SZKOLNA

Deklaracje dotyczące korzystania z posiłków dostępne
            w sekretariacie placówki lub do pobrania.

Deklaracja_-_stolowka_2021.pdf

Teresa Gorczyńska

• PRACA SEKRETARIATU W OKRESIE WAKACJI

• W okresie wakacji sekretariat przyjmuje petentów w godzinach od 9.00 do 13.00. Sprawy
            również można załatwiać korzystając z poczty elektronicznej, a także przekazując dokumenty
            do skrzynki pocztowej znajdującej się przy głównym wejściu do szkoły.

• ZAPISY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ NA ROK SZKOLNY 2021/2022

• Rodzice, którzy zainteresowani są zapisem dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022, proszeni są o złożenie deklaracji w skrzynce pocztowej (wejście główne od strony południowej), przesłanie skanu na adres e-mail: zswola@wp.pl lub złożenie w sekretariacie szkoły w terminie od 21.06.2021r. do 30.06.2021r. do godz. 15:00 .

• ZAPISY NA DYŻURY WAKACYJNE DO PRZEDSZKOLI SAMORZĄDOWYCH W GMINIE KRZESZOWICE W ROKU 2021

• Rodziców, którzy zainteresowani są zapisem dziecka na dyżur wakacyjny, prosimy
            o zapoznanie się z Zasadami organizacji dyżuru wakacyjnego w Przedszkolu Samorządowym
            w ZPO w Woli Filipowskiej oraz złożenie karty zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny
            w skrzynce pocztowej (wejście główne od strony południowej), w terminie od 31.05.2021r.
            do 11.06.2021r.
            Informację potwierdzającą przyjęcie dziecka na dyżur otrzymają Państwo telefonicznie, bądź
            mailowo. Kolejnym etapem będzie podpisanie umowy i dokonanie wpłaty (informacja
            o wysokości wpłaty zostanie przekazana poprzez e-mail podany w karcie zgłoszenia). Niedopełnienie
            tych czynności będzie skutkowało skreśleniem dziecka z listy dyżuru wakacyjnego.
            Termin podpisywania umów i dokonywanie wpłat: 28.06.2021r. – 02.07.2021r.

Terminy dyżurów wakacyjnych w poszczególnych przedszkolach:
             01.07.2021 – 16.07.2021 – Przedszkole Samorządowe w Tenczynku, tel. 12 282 17 17
             19.07.2021 – 30.07.2021 – Przedszkole Samorządowe w ZPO w Woli Filipowskiej,
            tel. 12 282 02 08
             02.08.2021 – 31.08.2021 – Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach, tel. 12 357 12 05

Teresa Gorczyńska

Dokumenty do pobrania:
            1. Zasady organizacji dyżuru wakacyjnego w Przedszkolu Samorządowym w ZPO w Woli Filipowskiej.
            2. Karta zapisu dziecka na dyżur wakacyjny.

• Ogólnopolski konkurs matematyczny – TopMaths

• Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” kierowany jest do wszystkich miłośników matematyki, którzy zechcą stawić czoła zadaniom, które odnoszą się do wspomnianej dziedziny nauki. Adresowany jest on do uczniów z terenu całej Polski, którzy znajdują się na każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.

1. Konkurs „TopMaths” zostanie przeprowadzony online w serwisie edukacyjnym labofii.net w dniu 29.04.2021 roku.

2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w serwisie. Zostanie on przeprowadzony w niniejszych kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia/dorośli.

3. Pytania, z jakimi mierzyć będą się uczestnicy konkursu są zgodne z najnowszą podstawą programową. Zostały one opracowane przez nauczycieli matematyki, dlatego też ich rozwiązywanie stanie się między innymi doskonałym treningiem dla uczniów klas VIII i maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół średnich znajdą się pytania odnoszące się do zakresu materiału występującego na maturze podstawowej, a także rozszerzonej).

4. Szczegółowe informacje na temat konkursu „TopMaths” można znaleźć pod adresem: https://www.labofii.net/topmaths

„TopMaths” to wspaniała zabawa matematyczna, umożliwiająca rywalizację z innymi. To też okazja, sprawdzenia swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”. Niniejszym serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.