• Święta Majowe

• "Człowiek, który nie ma pamięci o swojej przeszłości, nie ma na czym budować swojej przyszłości" John Wooden.

26 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, Święta Pracy oraz Święta Flagi Państwowej.

Akademię przygotowali uczniowie naszej szkoły: klasa 7b, klasa 7a, klasa 6a oraz Jakub Lewicki z klasy 6b, Jakub Dudek z klasy 8b i Piotr Smółka z klasy 8a pod opieką pani Doroty Kleszcz i pani Patrycji Cyganik. Nie zabrakło również uczniów klas 3 i 4, którzy pięknie zaśpiewali piosenki patriotyczne pod kierunkiem pana Artura Gomółki.

Przygotowania do tego widowiska trwały długo, uczniowie byli naprawdę zaangażowani, czego efekty można podziwiać na poniższej fotorelacji.

• WYNIKI REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA

• NA ROK SZKOLNY 2023/24

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji, w dniu dzisiejszym, tj. 3 kwietnia 2023r. zostały wywieszone na drzwiach wejściowych do przedszkola listy dzieci zakwalifikowanych jak i niezakwalifikowanych do Przedszkola Samorządowego w ZPO w Woli Filipowskiej.

Przypominam, że rodzice dzieci, które po raz pierwszy będą uczęszczać do przedszkola zobowiązani są w terminie do 7 kwietnia do godz. 1500 złożyć „Oświadczenie woli przyjęcia”. Dokument można złożyć w sekretariacie placówki, przesłać mailem na adres mailowy placówki zswola@wp.pl lub włożyć do skrzynki pocztowej znajdującej się przy drzwiach wejściowych do szkoły (od strony sklepu „Ania”).

Niezłożenie ww. oświadczenia w powyższym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z przyjęcia do przedszkola Państwa dziecka.

Jednocześnie zwracam się z prośbą o przesłanie informacji na e-mail placówki, tych Państwa, których dziecko nie będzie uczęszczało do naszego przedszkola, w związku zakwalifikowaniem się do innego przedszkola lub rezygnacją.

Ireneusz Wołodko

oswiadczenie.pdf

• Drodzy Rodzice !

• Serdecznie zapraszamy do udziału w Kiermaszu Wielkanocnym, organizowanym przez nasze Przedszkole i Szkołę.

Stoisko do najbliższego piątku (24.03) znajduje się w przedsionku Przedszkola.

Od poniedziałku (27.03) do środy (29.03), w godzinach 7,30-8,00; 11,20-11,45 i 12,20-12,50 stoisko będzie przeniesione na główny korytarz. Samorząd Uczniowski będzie sprzedawał zebrane ozdoby. Serdecznie zapraszamy Wszystkich Rodziców, Nauczycieli i uczniów w w/w terminie na przedświąteczne zakupy – w tych dniach (za zgodą Pana Dyrektora) można wchodzić na teren szkoły.

Liczymy na Państwa udział i ogromne wsparcie !

Zebrane środki będą przeznaczone wyłącznie na potrzeby Państwa dzieci np. nagrody w konkursach, zakończenie roku itd.

Dziękujemy !

• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2023/24

• Rekrutacja do przedszkola

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej ogłasza rekrutację
            do przedszkola na rok szkolny 2023/2024. Karty należy składać w sekretariacie placówki lub umieścić w opisanej kopercie w skrzynce pocztowej znajdującej się przy wejściu głównym do budynku szkoły (strona południowa) w terminach:

• od 20 do 28 lutego 2023r. – składanie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego – karty dostępne u wychowawczyń grup,
            • od 1 do 15 marca 2023r. do 15.00 – składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola - wnioski można pobrać ze strony internetowej lub w sekretariacie szkoły.

Deklaracja_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego(1).doc

Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_PS_23-24.doc

• Warsztaty w klasie 3b

• Uczniowie kl.3b 5 grudnia uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez rodziców z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Z wielką przyjemnością i zaangażowaniem wykonali świąteczne ozdoby.

Serdecznie dziękujemy  Rodzicom

Uczniowie wraz z wychowawczynią

• Warsztaty malarsko-rysunkowe „Z nosem w sztaludze”

• Kolejny już raz, dzięki wsparciu Rady Rodziców, uczniowie z klas piątych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Podobnie jak w ubiegłym roku, warsztaty odbywały się w Galerii „Kamienny Kwiatek” w Nawojowej Górze. Zajęcia prowadziła Pani Dagmara Kwiatek – artystka malarka, właścicielka galerii.
            Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z nowymi technikami plastycznymi oraz przygotowali prace przedstawiające zabytki powiatu krakowskiego. 20 listopada miała miejsce wystawa prac uczniów, a najciekawsze dzieła młodych twórców zostały nagrodzone.
            Osoby nagrodzone:

Agata Dudek, Tosia Litewka

Magdalena Grudzień

Dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim osobom, które pomogły w organizacji wyjazdu.

• Szkoła jak z bajki? Czemu nie!

W piątek 4 listopada do naszej szkoły zawitały najprawdziwsze bajkowe stwory.

Dziękujemy wszystkim przebranym, gratulujemy nagrodzonym w szkolnym plebiscycie!

• Dzień Edukacji Narodowej

• Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem uczcili Dzień Edukacji Narodowej na wesoło. Odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia Nauczycielskich Oskarów. Uczniowie nominowali nauczycieli w nietypowych, a zarazem wyjątkowych kategoriach. Ten jeden raz mogli również zobaczyć swoich nauczycieli na zdjęciach z okresu dzieciństwa lub wczesnej młodości. Całość wzbogaciła muzycznie klasy 4 i 7.

• Światowy Dzień Uśmiechu

• Światowy Dzień Uśmiechu to święto obchodzone w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. 🙂
            Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Samorząd Uczniowski zorganizował fotobudkę wraz z zabawnymi akcesoriami do zdjęć, z której można było korzystać w czasie przerw.  Każdy mogł zrobić sobie zabawne zdjęcie. Było wesoło, kolorowo, wszyscy się uśmiechali i takiego uśmiechu życzymy Wam każdego dnia.